Další migrační vlna. A co vláda? Mlčí…

10.10. 2022Zuzana Majerová401x

Nová migrační vlna přestěhovalců ze Sýrie směřuje přes Turecko do střední Evropy a dále na západ. Když vezmeme v potaz hospodářskou a energetickou krizi, je Evropa schopná nyní zvládnout další migrační krizi?

Obávám se, že Evropa nezvládla ani tu první, důsledky čehož pociťují především velkoměsta západní Evropy už dávno. Takže v iluzi, že snad můžeme zvládnout další migrační vlnu v čase, kdy tu zuří hospodářská a energetická krize, je naprostou iluzí. Sklízíme plody naprosto nezodpovědné politiky Evropské unie. My jsme se té první vlně především díky osvícené politice maďarského premiéra Viktora Orbána víceméně vyhnuli, neboť migrační trasy šly jinudy, ale tentokrát už to hodně zasahuje i nás. A nic na tom nemění fakt, že jsme pro migranty z Orientu zatím stále ještě jenom tranzitní zemí.

Podle ankety portálu Deník.cz si 83 % respondentů přeje, aby na hranici se Slovenskem byla postavena proti migrantům zeď. O čem svědčí tento výsledek ankety a čím ho lze zdůvodnit? Do jaké míry je budování zdí efektivní v řízení migrace jednotlivými státy?

Co jiného zbývá, když eurounijní orgány a celoevropská řešení zcela selhávají. Ale je to jen záplatování problému, nikoli řešení jeho příčiny. Tragicky komické na celé věci je, že unijní i naše politická věrchuška nyní často říká to samé, za co nás, kteří jsme na nelegální masovou migraci měli jasný negativní názor už před sedmi lety, nazývali extremisty a xenofoby.

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.