Klasický unijní dvojí metr

26.10. 2021Zuzana Majerová704x

Komentář k souladu národní a eurounijní legislativy

Z otázek novinářů: “Polský ústavní soud nedávno rozhodl o nadřazenosti polských zákonů nad unijním právem. Podle šéfky EK von der Leynové se jedná o vyvrcholení útoků na nezávislost justice v Polsku. Co si myslíte o tomto kroku Poláků? Lze podle Vás být součástí EU a zároveň se řídit národními normy?”

Polský ústavní soud rozhodl úplně stejně jako před časem ten německý. Ale Polsko asi není Německo, takže realitou je klasický unijní dvojí metr. Trikolóra stojí jednoznačně na straně Polska.

Perspektivou pro náš kontinent je Evropa jako společenství spolupracujících suverénních národních států. Seshora nadekretovaný unifikovaný nadnárodní slepenec, tedy byrokratický moloch, ve který se Evropská unie sebevražedně mění, je slepá cesta.

Jsem Zuzana Majerová. Byla jsem od roku 2017 do 2021 poslankyně PSP ČR za Olomoucký kraj. S Václavem Klausem mladším jsem v roce 2019 založila politické hnutí občanů TRIKOLORA a po rezignaci Václava Klause mladšího dne 23. 3. 2021 jsem se stala předsedkyní TRIKOLORA. 29. ledna 2022 jsem obhájila post předsedkyně a vedu TRIKOLORU do dalších voleb.
Bráníme právní stát a občanské svobody.
Komentáře