Klasický unijní dvojí metr

26.10. 2021Zuzana Majerová749x

Komentář k souladu národní a eurounijní legislativy

Z otázek novinářů: “Polský ústavní soud nedávno rozhodl o nadřazenosti polských zákonů nad unijním právem. Podle šéfky EK von der Leynové se jedná o vyvrcholení útoků na nezávislost justice v Polsku. Co si myslíte o tomto kroku Poláků? Lze podle Vás být součástí EU a zároveň se řídit národními normy?”

Polský ústavní soud rozhodl úplně stejně jako před časem ten německý. Ale Polsko asi není Německo, takže realitou je klasický unijní dvojí metr. Trikolóra stojí jednoznačně na straně Polska.

Perspektivou pro náš kontinent je Evropa jako společenství spolupracujících suverénních národních států. Seshora nadekretovaný unifikovaný nadnárodní slepenec, tedy byrokratický moloch, ve který se Evropská unie sebevražedně mění, je slepá cesta.

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.