Podobné kauzy zamořují zdejší politický prostor

9.1. 2023Zuzana Majerová405x

Stanovisko Trikolory k osvobozujícímu rozsudku v kauze Čapího hnízda

Chybou není, že se kauza Čapího hnízda ocitla před soudem, neakceptovatelné je, že orgány činné v trestním řízení tento banální případ řeší tolik let. A pokud se státní zástupce po vynesení rozsudku Městského soudu v Praze odvolá, zdaleka ještě nekončí.

Zároveň je zcela nezpochybnitelné, že podobné kauzy zamořují zdejší politický prostor, neboť politika se namísto souboje idejí a politických programů stává kolbištěm, ve kterém se hraje o to, koho se podaří více kriminalizovat.

Spravedlnost, má-li být účinná, musí být také přiměřeně rychlá.

Největším poučením z kauzy Čapího hnízda je konstatování, že systém účelových dotací – a o tom eurounijním to platí dvojnásob – je čiročiré zlo, které nejenom že ničí volnou podnikatelskou soutěž, ale ve svém důsledku je doslova živnou půdou pro kriminalitu.

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.