Rada ČT nesmí být obranný val pro pana ředitele

9.2. 2022Zuzana Majerová440x

Sněmovní volební výbor doporučil Poslanecké sněmovně, aby neschválila výroční zprávu o činnosti ČT za rok 2020.

Ale pozor, pokud si snad někdo podobné usnesení vykládá, že Česká televize konečně dostala přes prsty, strašně se mýlí. Není se nad čím radovat.

Je to úplně obráceně. To není útok na ČT, ale naopak její obrana před „nezodpovědnými živly“, kteří si dovolují mít na ČT kritický či přímo negativní názor. České televizi ani jejímu generálnímu řediteli Dvořákovi se nestane nic, jen dostanou „klid na práci“.

Dvojí neschválení výroční zprávy naopak umožňuje, aby poslanci odvolali Radu ČT, ve které stále ještě působí pár příčetných lidí, kteří chápou, že tam jsou jako zástupci veřejnosti, a ne jako obranný val pro pana ředitele.

Předehru k tomuto totálnímu a definitivnímu ovládnutí sedmi veřejnoprávních miliard, na kterých pan Dvořák a spol. sedí, rozehrály strany bruselské pětky už v nedávné minulosti, když řadu měsíců blokovaly dovolbu členů Rady ČT.

Nyní, když už mají ve sněmovně většinu, jim nic nebrání, aby Radu ČT ovládly úplně.

To si ovšem my, svobodně uvažující občané, nemůžeme a nesmíme nechat líbit.

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.