Šokující rozsudek kladenského soudu

30.10. 2022Zuzana Majerová182x

Datum 26. října 2022 vstoupí do historie. Toho dne poslal soudce kladenského soudu Vít Sochovský do kriminálu Tomáše Čermáka a Patrika Tušla. Za co? Za to, že něco řekli. Soudce Sochovský tím definitivně otevřel bránu k návratu do totality. To už tu totiž bylo. Pouze totalitní režimy si libují ve stíhání a trestání verbálních trestních činů.

Nijak nehájíme obsah toho, co Čermák s Tušlem řekli, hájíme pouze jejich (stejně jako kohokoli jiného) právo to říkat. Svoboda slova buď je, anebo není. Nic mezi tím. Žádná ale. Svoboda projevu není to, že se mohou říkat věci, které nikoho nepohoršují, svoboda projevu spočívá v tom, že se beztrestně mohou říkat i věci ošklivé, ba přímo hnusné. 

S veškerou zodpovědností proto konstatujeme, že mnohem větším nebezpečím než Čermák a Tušl jsou pro svobodu a demokracii v naší zemi lidé jako státní zástupce Ondřej Hula či soudce Vít Sochovský. Ale není to jenom na nich. Zpovykané orgány činné v trestním řízení totiž pouze vyhověly politické objednávce Fialovy vládní garnitury

Hanba! Hanba! Hanba!

Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory
Petr Štěpánek, 1. místopředseda Trikolory

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.