Zrušení superhrubé mzdy

24.8. 2020Zuzana Majerová704x

Zrušení superhrubé mzdy je naprosto v pořádku. Nicméně nejspravedlivější by byla rovná nízká daň pro všechny příjmové skupiny. Jakákoli progrese je totiž vždy pokřivení klimatu a vždy se bude cítit někdo ukřivděn. Je spravedlivé, že má někdo větší plat a tudíž i větší daně? Je potřeba ho sankcionovat za úspěch a schopnosti? Má také daleko větší odpovědnost za zaměstnance a leží na něm i veškerá strategická rozhodnutí.

Návrhy KSČM jsou například úplně nesmyslné. Daleko více je potřeba do života vrátit naději a podporu těm, kteří jsou aktivní, mají nápady a jsou schopní je realizovat. Nikoli je posléze sankcionovat za to, že se jim daří…

Rozpočet je letos v největším mínusu od roku 1990. Přesto někteří přemýšlí o tom, kolik a komu zvednou platy. Nic jsme se zjevně na jaře nenaučili a mnoho, zdá se, nepochopili. A to je škoda.

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.