Covid? Jiná pravda o zavírání!

3.2. 2021Zuzana Majerová1871x

„My tady devět měsíců máme nějaký lockdown a po devíti měsících vidíme, že ta opatření nefungují. Každý soudný člověk, když se snaží něco zlepšit a devět měsíců se mu to nedaří, by měl nastolit jinou cestu,“ odmítla v rozhovoru pro XTV.cz pokračování současné podoby restrikcí vlády poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra). Okomentovala též možné další působení Miroslava Kalouska. „Blíží se prezidentské volby,“ podotkla.

„Řekla bych, že mnoho lidí v první linii, ať už jsou to lékaři, zdravotníci, sociální pracovníci, lidé, kteří mají malé živnosti, pociťuje směs beznaděje, zmaru, naštvání. Mnohdy i u některých vzrůstá agrese,“ hodnotí poslankyně aktuální situaci spojenou s vládními restrikcemi. Sama prý již také „propadá beznaději“.

Podle ní již utužování represí a nová opatření východiskem nejsou a měla by se zvolit jiná cesta. Jmenovala, že například profesor medicíny ze Stanfordské univerzity Jay Bhattacharya ve své studii tvrdí, že tvrdé uzávěry společnosti „nejen že nepřinášejí žádný benefit, ale de facto ohrožují rizikovou skupinu ještě daleko víc a zároveň likvidují skupinu zdravých“. Opatření podle ní mají být cílená a jasná.

„I v oblasti školství, která je mi blízká, jsme jednou z mála zemí, která ta opatření má jedny z nejtvrdších,“ upozornila. Školy by Majerová Zahradníková nechala otevřené, dětem by pouze měřila teplotu a roušky by v nich byly dobrovolné.

Rizikovost tvrdých uzávěr společnosti vidí zejména ve strmém nárůstu pozitivně testovaných po jejich ukončení. Může za to podle ní to, že lidé mají po takovýchto opatřeních horší imunitu z toho, že nechodí ven, a pojit se s tím mají i další fyzické či psychické choroby.

Kromě pandemických otázek se politička vyjádřila i k dalším událostem, jednou z nich byl též odchod Miroslava Kalouska z poslaneckého křesla. Majerová míní, že to jeho úplný konec v politice není, a podotkla, že byl vždy dobrým rétorem. Kam by se Kalousek mohl uchýlit, naznačila v souvislosti se slovy, že se „blíží prezidentské volby“.

Vytváření politických koalicí, k nimž se uchýlilo hnutí STAN s Piráty a spojení ODS s TOP 09 a lidovci, vnímá politička jakožto příležitost pro Trikolóru, neboť se podle ní pravicové strany měly těmito pakty přesunout do levého středu, a konzervativní pravici tak již žádná z parlamentních stran nebude hájit.

O spolupráci však mají probíhat zatím interní jednání i uvnitř Trikolóry, a to se Svobodnými.

Článek vyšel v Parlamentních listech: ZDE

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.