Manželství homosexuálů i osvojení dětí. Jsem proti nové vládní strategii

Vláda Andreje Babiše chce zpřísnit tresty za některé trestné činy. Nově chce zavést přitěžující okolnosti v případech, že se bude jednat o skutky, které budou motivované sexuální orientací či genderovou identitou. Chce tak posílit právní ochranu především homosexuálů, transsexuálů a dalších osob, které podle vlády stále čelí různým formám diskriminace i útokům na jejich důstojnost. Vyplývá to z vládní strategie rovnosti a odstraňování bariér důstojného života LGBTI+ lidí v České republice na roky 2021 až 2026.

„Za účelem dostatečné trestněprávní ochrany LGBTI+ lidí před nenávistnými útoky je nutné novelizovat stávající základní i kvalifikované skutkové podstaty a také přitěžující okolnosti v trestním zákoníku zahrnující nenávistné pohnutky o pohnutku nenávisti na základě sexuální orientace a genderové identity. Bylo by vhodné zahrnout tuto pohnutku i do skutkových podstat dalších trestných činů, kterým jsou LGBTI+ lidé často vystavováni,“ píše se ve vládní strategii, na kterou upozornila Česká justice.  

Tato inovace však zvedla ze židle řadu konzervativních politiků. „Pokrokáři všech barev a odstínů – a je jedno, zda jsou od Pitátů, z ANO, z ČSSD či odjinud – se evidentně rozhodli, že definitivně zničí náš tradiční svět. Další z jejich úderů na sebe bere podobu změn v trestním zákoníku. Měly by se zohledňovat nenávistné pohnutky proti pohlavní orientaci i pohlavní identitě,“ kroutí hlavou Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyně hnutí Trikolóra. 

Podle jejích slov je přinejmenším zvláštní, že vláda chce do prosince 2023 zahrnout do trestního zákoníku trestné činy motivované sexuální orientací a genderovou identitou či dalšími důvody. Co ji však pobuřuje daleko víc, je fakt, že nová vládní strategie také obsahuje plán na zavedení manželství pro homosexuální osoby včetně umělého oplodnění žen a osvojení cizího dítěte takovými páry. 

„Tyhle pokrokářské tendence je třeba zastavit už v zárodku. Trikolóra si jako hlavní heslo do svého programu vepsala, že bude bránit normální svět. Potřebujeme k tomu ale vaši pomoc! Pokud s námi souhlasíte, můžete to projevit u volebních uren,“ vyzvala k odmítnutí těchto „novátorských“ principů poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková. 

Článek vyšel v Parlamentních listech ZDE.

Jsem Zuzana Majerová Zahradníková a od 2017 jsem poslankyně PSP ČR za Olomoucký kraj. S Václavem Klausem mladším jsem v roce 2019 založila politické hnutí občanů TRIKOLÓRA a po rezignaci Václava Klause mladšího dne 23. 3. 2021 jsem se stala předsedkyní hnutí TRIKOLÓRA. Pro volby 2021 jsme se spojili se Svobodnými a Soukromníky a vytvořili jsme volební formaci TRIKOLORA SVOBODNÍ SOUKROMNÍCI. Bráníme normální svět, svobodu, děti, zdraví a vaši peněženku. Volte číslo 8.

Bráníme
normální svět, svobodu, děti, zdraví a vaši peněženku

Přidejte se: CHCI BÝT SOUČÁSTÍ
Podpořte nás: CHCI PŘISPĚT DAR

Komentáře