Kriticky naladěná veřejnost společnou dobrou vůli ocení

17.3. 2023Zuzana Majerová131x

Trikolora odeslala Andreji Babišovi a Tomio Okamurovi dopis tohoto znění:

Vážený pane předsedo Babiši, vážený pane předsedo Okamuro!

Jistě si vzpomínáte, že už na podzim loňského roku jsme Vás jako Trikolora vyzvali ke společnému postupu při nominaci prezidentského kandidáta. Bohužel, nedošlo k tomu. Následně jsme v prvním kole prezidentské volby jasně a transparentně podpořili kandidáta SPD a v kole druhém pak stejně jasně a transparentně kandidáta ANO.

Jsme přesvědčeni, že tento zcela otevřený postup právě nás opravňuje k tomu, abychom Vás v nové politické realitě, kdy pětikoalice ovládla všechny významné ústavní orgány, znovu vyzvali k větší spolupráci opozičních parlamentních i neparlamentních stran. Nemusíme spolu souhlasit úplně ve všem, nemusíme se ani navzájem přímo milovat, ale měli bychom mít v sobě tolik politické zodpovědnosti, abychom v důležitých věcech táhli za jeden provaz. Ostatně jistou nadějí je, že něco podobného jste už předvedli během projednávání protiústavní novely důchodového zákona.

Vážení páni předsedové, pojďme o tom jednat. Jsme přesvědčeni, že kriticky naladěná veřejnost naši společnou dobrou vůli ocení.

Zuzana Majerová
předsedkyně Trikolory

Jsem Zuzana Majerová. Byla jsem od roku 2017 do 2021 poslankyně PSP ČR za Olomoucký kraj. S Václavem Klausem mladším jsem v roce 2019 založila politické hnutí občanů TRIKOLORA a po rezignaci Václava Klause mladšího dne 23. 3. 2021 jsem se stala předsedkyní TRIKOLORA. 29. ledna 2022 jsem obhájila post předsedkyně a vedu TRIKOLORU do dalších voleb.
Bráníme právní stát a občanské svobody.
Komentáře