Můj vztah k politice

25.11. 2019Zuzana Majerová506x

Angažovanost pro druhé a smysl pro spravedlnost je protkán životem celé mé rodiny. Velkou inspirací pro mě byl můj dědeček František Dvořák, zanícený sokol – náčelník Smrčkovy župy Sokolské v Olomouci, který po celý svůj život bojoval za pravdu a spravedlnost a byl za to i stíhán. Za války strávil za činnost v Sokolu tři roky v koncentračních táborech, v roce 1962 byl opět zatčen za protistátní činnost. Čtyřicet let byl předsedou atletického oddílu v Olomouci, vybudoval zde atletický stadion, kde se na jeho počest běhá Memoriál Františka Dvořáka.

Již od dětství jsem si ráda vytvářela sama na věci svůj názor, a tudíž byla v neustálém konfliktu s tehdejším režimem. Na gymnáziu jsem se účastnila již před listopadem 89 všech protikomunistických demonstrací v Olomouci a Praze, podepsala jsem petici Několik vět a s příchodem Listopadové revoluce jsem organizovala stávku studentů na hejčínském gymnáziu. Byla to krásná doba plná euforie, naděje a očekávání.

V roce 2009 jsem vstoupila do ODS, kdy jsem přebrala štafetu po svém otci Františku Dvořákovi, který byl členem ODS od jejího založení. V dubnu 2019 jsem vystoupila z ODS a s Václavem Klausem mladším jsem založila politické hnutí Trikolora. Cesta k Trikoloře byla dána mými osobními a intenzivními zkušenostmi z poslanecké sněmovny. Politiku vnímám jako zodpovědnou službu společnosti. Nadevše si cením upřímnosti a ctím svobodu názorů. Prostřednictvím svého působení chci pomoci šířit pravicové postoje a pozitivně ovlivňovat dění kolem sebe. Věřím, že když to stejné udělá víc a víc lidí, bude se politika zlepšovat a přibližovat všem.

Jsem Zuzana Majerová. Byla jsem od roku 2017 do 2021 poslankyně PSP ČR za Olomoucký kraj. S Václavem Klausem mladším jsem v roce 2019 založila politické hnutí občanů TRIKOLORA a po rezignaci Václava Klause mladšího dne 23. 3. 2021 jsem se stala předsedkyní TRIKOLORA. 29. ledna 2022 jsem obhájila post předsedkyně a vedu TRIKOLORU do dalších voleb.
Bráníme právní stát a občanské svobody.
Komentáře