Trikolora Svobodní Soukromníci si pohlídají regulérnost parlamentních voleb

24.9. 2021Zuzana Majerová585x

Volební formace Trikolora Svobodní Soukromníci vyzvala dva týdny před volbami všechny své zástupce v okrskových volebních komisích, aby si archivovali výsledky voleb ze svého okrsku. Formace k tomu přistoupila na základě zkušenosti z minulých parlamentních voleb v roce 2017, kdy došlo na dvě hodiny k výpadku serveru Českého statistického úřadu.

“Po opětovném zprovoznění serverů se mohlo zdát, že výsledky vypadají jinak, než před výpadkem serverů,“ varuje volební formace v čele s poslankyní Zuzanou Majerovou Zahradníkovou.  

„Nikoho neviníme, že by poslední volby roku 2017 mohly být snad zfalšované. Ale pro všechny případy letos hodláme udržení demokracie při volbách pojistit tak, že naši členové všech okrskových volebních komisí, kterých je v celé zemi několik tisíc, si ofotí či opíší konečné výsledky ve svém okrsku. A potom bude velmi jednoduché je porovnat s výsledkem za tentýž okrsek, který se objeví na serveru Českého statistického úřadu www.volby.cz,“ uvedla předsedkyně Majerová Zahradníková. 

Následně zdůraznila, že na dokumentaci výsledků ve svém obvodu mají všichni komisaři ze zákona a z Ústavy ČR plné právo. „Všichni naši lidé to letos udělají. Takže bude velmi jednoduché po volbách zjistit prokázat případné nesrovnalosti, od například Horního Smrčného na Vysočině až po největší pražské obvody,“ dodala Majerová. 

K této výzvě by se nyní měli ve vlastním zájmu měli připojit i volební komisaři dalších stran.  

„Je totiž v zájmu nás všech, aby volby byly transparentní, demokratické a nikdo se je nepokusil jakkoli ovlivnit“, uzavřela Zuzana Majerová Zahradníková.

Článek vyšel na portálu Parlamentní Listy ZDE.

Jsem Zuzana Majerová. Byla jsem od roku 2017 do 2021 poslankyně PSP ČR za Olomoucký kraj. S Václavem Klausem mladším jsem v roce 2019 založila politické hnutí občanů TRIKOLORA a po rezignaci Václava Klause mladšího dne 23. 3. 2021 jsem se stala předsedkyní TRIKOLORA. 29. ledna 2022 jsem obhájila post předsedkyně a vedu TRIKOLORU do dalších voleb.
Bráníme právní stát a občanské svobody.
Komentáře