Stínová vláda pravice pod vedením Majerové. Některá jména dobře znáte

1.7. 2021Zuzana Majerová1792x

Předvolební kandidátka Trikolóra Svobodní Soukromníci sice kvůli katastrofě na jižní Moravě přerušila kampaň, přesto ale ve středu v tiskové zprávě představila svou stínovou vládu. Premiérkou je Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyně Trikolóry.

„Volební uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci“ vzniklo právě jako jasná alternativa, jak vůči dnešní vládě chaosu a destrukce, tak nástupu novodobých socialistů, kteří budou ještě více regulovat, zdaňovat a poklonkovat se Bruselu,“ uvedla stínová premiérka.

Na práci vlády se podílejí i oba předsedové dalších stran, které jdou společně do voleb. Libor Vondráček, předseda Svobodných, je stínovým ministrem zahraničí a Petr Bajer od Soukromníků bude řídit resort životního prostředí.

„Vrátíme úctu českému právu, a to i tím, že jej nadřadíme nad právo Evropské unie,“ slibuje stínový šéf diplomacie Vondráček. Bajer nazval vládu „sebeobranou občanů“.

Kromě nich představuje stínový kabinet exekutivní comeback některých známých tváří české pravice. Přímou zkušenost z vládního týmu má Vlastimil Tlustý, stínový ministr financí, který tuto funkci vykonával v letech 2006–2007 v první Topolánkově vládě.

Druhým členem se zkušeností ze Strakovy akademie je Lubomír Kostelka, někdejší generál a později ministr obrany.

V trochu jiné pozici poznal Úřad vlády šéf resortu kultury Petr Štěpánek, který tam byl tiskovým tajemníkem předsedy vlády v časech Václava Klause. Jeho jméno mimochodem ve stínovém kabinetu také zaznívá, díky jeho synovi Václavu Klausovi mladšímu, stínovému ministrovi školství.

Z dalších výrazných osobností pravice stojí za zmínku Libor Lukáš, bývalý zlínský hejtman, který se bude zabývat otázkami dopravy. Zkušenosti z politiky má ale třeba i stínový ministr práce a sociálních věcí Václav Krása, dlouholetý poslanec.

Michal Dvouletý, dlouholetý komunální politik v Uherském Hradišti a Zlínském kraji, je stínovým ministrem pro místní rozvoj. V resortu zemědělství se chce uplatnit farmář Martin Nejdl. Alfréd Šrámek, stínový ministr spravedlnosti, se jako advokát věnoval obhajobě firem proti zvůli finančních úřadů, a proto se chce zaměřit na změny ve státní správě, která bude mnohem vstřícnější k občanům a nebude na nikoho „zaklekávat“.

Zaujme též stínový ministr vnitra, kterým je David Bohbot. Bezpečnostní expert se zkušenostmi v ozbrojených složkách státu Izrael se chce zaměřit na boj proti terorismu a posílení bezpečnosti obyvatel.

Ministrem zdravotnictví je Miroslav Havrda, uznávaný lékař, někdejší prezident Svazu soukromých lékařů a uznávaný neurolog.

V týmu konečně nechybí ani Radomír Bábek, předseda Podnikatelských odborů a lídr kandidátky v Praze. Ve stínovém kabinetu má na starost průmysl a obchod. Ten chce vybudovat zcela nový vztah státu k podnikatelům, založený na skutečné úctě.

„Chceme voličům ukázat, že naši zemi jde spravovat skutečně jinak. Odvážně, suverénně, maximálně úsporně a s velkým respektem k právu a svobodě,“ uvedla stínová premiéra Zuzana Majerová Zahradníková. Její ministři jsou ve svých resortech skutečné osobnosti s bohatými zkušenostmi i dostatkem kuráže.

Článek vyšel v Parlamentních listech ZDE.

Jsem Zuzana Majerová. Byla jsem od roku 2017 do 2021 poslankyně PSP ČR za Olomoucký kraj. S Václavem Klausem mladším jsem v roce 2019 založila politické hnutí občanů TRIKOLORA a po rezignaci Václava Klause mladšího dne 23. 3. 2021 jsem se stala předsedkyní TRIKOLORA. 29. ledna 2022 jsem obhájila post předsedkyně a vedu TRIKOLORU do dalších voleb.
Bráníme právní stát a občanské svobody.
Komentáře