Pro tuto vládu jsou naši živnostníci zjevně paraziti

17.10. 2023Zuzana Majerová141x

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vládnímu balíčku.

Winston Churchill říkal, že jedni vidí podnikatele jako škodnou, kterou je nutno odstranit, druzí jako dojnou krávu, kterou je třeba vytěžit, a jen někteří v něm vidí tažného koně, který táhne vůz hospodářství.

Měl pravdu: pro tuto VLÁDU jsou naši živnostníci zjevně paraziti, kterým se musí neustále házet klacky pod nohy, zvyšovat odvody a daně. Neustálé změny mají hodně daleko od vytváření stabilního prostředí pro jejich plánování a podnikání.

Schválené odvody pro živnostníky
„Odvodová zátěž OSVČ se zvýší z 25 procent na 40 procent průměrné mzdy??Zároveň by osoby samostatně výdělečně činné měly platit nejméně 55 procent namísto současných 50 procent základu daně.”

Pro mě jsou živnostníci základním kamenem naší ekonomiky. Jediné, co můžeme dělat, je odlehčit jim a nechat je pracovat tak, jak chtějí a potřebují. Právě to totiž bude ve prospěch a blaho naší země a jejích obyvatel.

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.