Pro tuto vládu jsou naši živnostníci zjevně paraziti

17.10. 2023Zuzana Majerová59x

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vládnímu balíčku.

Winston Churchill říkal, že jedni vidí podnikatele jako škodnou, kterou je nutno odstranit, druzí jako dojnou krávu, kterou je třeba vytěžit, a jen někteří v něm vidí tažného koně, který táhne vůz hospodářství.

Měl pravdu: pro tuto VLÁDU jsou naši živnostníci zjevně paraziti, kterým se musí neustále házet klacky pod nohy, zvyšovat odvody a daně. Neustálé změny mají hodně daleko od vytváření stabilního prostředí pro jejich plánování a podnikání.

Schválené odvody pro živnostníky
„Odvodová zátěž OSVČ se zvýší z 25 procent na 40 procent průměrné mzdy??Zároveň by osoby samostatně výdělečně činné měly platit nejméně 55 procent namísto současných 50 procent základu daně.”

Pro mě jsou živnostníci základním kamenem naší ekonomiky. Jediné, co můžeme dělat, je odlehčit jim a nechat je pracovat tak, jak chtějí a potřebují. Právě to totiž bude ve prospěch a blaho naší země a jejích obyvatel.

Jsem Zuzana Majerová. Byla jsem od roku 2017 do 2021 poslankyně PSP ČR za Olomoucký kraj. S Václavem Klausem mladším jsem v roce 2019 založila politické hnutí občanů TRIKOLORA a po rezignaci Václava Klause mladšího dne 23. 3. 2021 jsem se stala předsedkyní TRIKOLORA. 29. ledna 2022 jsem obhájila post předsedkyně a vedu TRIKOLORU do dalších voleb.
Bráníme právní stát a občanské svobody.
Komentáře