Prohlášení Trikolory ke konferenci „Naše bezpečnost není samozřejmost“

21.6. 2023Zuzana Majerová102x

Trikolora vyzývá všechny protiválečné síly, aby svůj odpor daly viditelně najevo

Hradní konference s názvem „Naše bezpečnost není samozřejmost“ se stala platformou pro orgie válečnické rétoriky. Náčelník generálního štábu Řehka se podivoval nad tím, že slova jako mobilizace nebo konstatování zjevného faktu, že válku nelze vyloučit, způsobuje ve společnosti paniku. Není prý prostor na kompromisy. Země má podle něho armádu od toho, aby bojovala, nebo se na válku připravovala. Podle ministra zahraničí Lipavského jsme „na prahu období globální konfrontace“. Připravenost na ni a vojenská síla je tím, co nám zajistí respekt našich protivníků. V projevech prezidenta Pavla a premiéra Fialy však kromě povinného válečnictví, byla slyšet obava z únavy a materiálního vyčerpání Západu z bezbřehé podpory Ukrajiny. 

Ta je patrná, ale nikoli na straně politiků. Narůstající procento veřejnosti přestává věřit oficiální propagandě. Lidé si stále častěji kladou otázku, kde jsou příčiny konfliktu, kdo má na jeho eskalaci zájem, proč se nejedná o okamžitém zastavení bojů, o příměří, o mírové dohodě. Tyto výrazy na hradní konferenci v projevech účastníků nenajdeme. Tam se bohatě skloňovaly pouze pojmy jako válka, příprava na ni, zbraně, nepřítel, Rusko, mobilizace, branná povinnost. Naši představitelé jenom tupě odezírají z amerických a unijních úst, a nemotorně se snaží k již tak dost vypjaté rétorice ještě něco přidávat. 

Trikolora opravdu považuje naši bezpečnost za ohroženou, ovšem nikoli zvenčí, ale zevnitř. Naše současná politická reprezentace je pro ni jediným a největším nebezpečím. Nehorázné výroky jejích představitelů, zbytečné a malicherné provokování Ruska, bezbřehá podpora ukrajinského režimu a utrácení desítek miliard za předražený a nepotřebný vojenský materiál v době rozvalu veřejných financí jsou toho jasným důkazem. To vše doprovázeno nenávistnou mediální propagandou a vyhrožováním zastáncům jiných postojů. 

Trikolora proto vyzývá všechny, kdo nesouhlasí s militarizací společnosti, všechny, kdo si uvědomují hrůzy války, všechny, kterým leží na srdci život v míru, všechny, kteří se domnívají, že spory se mají řešit politickou a diplomatickou cestou, aby své postoje dávali viditelně a slyšitelně najevo. Dnes, zítra, každý den. 

Trikolora

Jsem Zuzana Majerová. Byla jsem od roku 2017 do 2021 poslankyně PSP ČR za Olomoucký kraj. S Václavem Klausem mladším jsem v roce 2019 založila politické hnutí občanů TRIKOLORA a po rezignaci Václava Klause mladšího dne 23. 3. 2021 jsem se stala předsedkyní TRIKOLORA. 29. ledna 2022 jsem obhájila post předsedkyně a vedu TRIKOLORU do dalších voleb.
Bráníme právní stát a občanské svobody.
Komentáře