Rodí se česká Železná lady?

17.7. 2021Zuzana Majerová375x

Napsali o ní, že pro Trikolóru je tím, čím byla Alžběta I. pro Anglii 16. století. Nejen rusovláska s oduševnělým půvabem a vnitřní silou, ale i povolaná volbou osudu z ústraní do čela. Milovaná, následovaná a opěvovaná Shakespearem. Navzdory nepřízni doby, útokům z vnějšku i zevnitř, Anglii sjednotila a dovedla ji k vítězství a úspěchu.  

Vzhledem k její paličatosti, neústupnosti a cílevědomosti se nabízí i jiný „britský“ příměr. Margareth Thatcherové říkali Železná lady. K tomu má Zuzana Majerová Zahradníková ještě daleko, ale našlápnuto už má. Ale nepředbíhejme.

Některé ženy to tak dnes dělají, vdají se a ke svému rodnému příjmení si ještě přilepí to manželovo. To ale není případ Majerové. Narodila se jako Dvořáková. Pak se vdala a už jako Zahradníková šest let žila se svým manželem v Kanadě. Mimochodem, odtud má původ její skvělá angličtina. To manželství se ale nevyvedlo, takže se za ne zcela jednoduchých okolností vrátila zpátky do České republiky. Už se synem, který se narodil v Kanadě. Pak se znovu vdala, narodil se jí druhý syn a už jako Majerová si ponechala i to druhé příjmení. Kvůli prvnímu synovi. Aby jako jediný neměl v nové rodině úplně jiné jméno.

Že existuje nějaká Zuzana Majerová Zahradníková zaregistrovali lidé nejprve na Olomoucku. Z prakticky nevolitelného místa na kandidátce ODS přeskákala díky preferenčním hlasům na místo první, načež v roce 2017 usedla do poslanecké lavice. Nepřišlo to samo. Tvrdě si to odpracovala.

Znovu na sebe upozornila, když se jako jediná z poslaneckého klubu ODS zastala vyloučeného Václava Klause mladšího. Hledejme za tím její hypertrofovaný smysl pro spravedlnost. Klausovo vyloučení bylo unfair, ale ostatní raději mlčeli. Nakonec právě s Klausem juniorem založila Trikolóru a stala se její první místopředsedkyní. Nyní ji osud vystrčil do čela Trikolóry. Již zmiňovaná Alžběta I. nakonec Anglii sjednotila. Bude zajímavé sledovat, zda se Majerové totéž podaří s českou pravicí. První krok už učinila. Trikolóra vytvoří společnou kandidátku se Svobodnými a Soukromníky.

Svým spolustraníkům nedávno v dopise napsala: „O post předsedkyně jsem nikdy neusilovala, ani po něm netoužila. Prostě to na mě spadlo. S tím, že to nebude úplně jednoduché a že budu muset čelit různým útokům včetně těch podpásových, jsem počítala. Nečekala jsem ale, že přijdou i z vlastních řad. Ale nestěžuju si, tak to v politice prostě chodí. Někdy nás život postaví do role, kterou jsme si nevybrali, ale nikdo jiný ji sehrát nemůže, protože nikdo jiný tu zrovna není. Kdosi v této souvislosti připomněl slova Rudolfa Hrušínského z filmu Vesničko má středisková: Když je někdo jedinej, kdo to může udělat, tak musí! Proto vás chci poprosit, zkuste si uvědomit, že to celé není vůbec o mně, ale o Vás. O Vás všech, kterým záleží na budoucnosti naší země.“

Trikolóra si jako hlavní heslo do svého programu vepsala, že lidem vrátí normální svět. A co je podle Majerové normální? Normální je, že rodinu tvoří maminka, tatínek a děti. Normální je, že existují jen dvě pohlaví. Normální je, že manželství je svazkem jednoho muže a jedné ženy. Normální je pracovat, a ne čerpat. Normální je postarat se nejprve o svoji rodinu, o svoji obec, o svoji zemi, a až potom pomáhat jinde. Normální je rozhodovat si o našich věcech doma.

Jak to nakonec u voleb dopadne, je zatím stále ještě ve hvězdách. Jedno je ale jisté už teď. O téhle pohledné, paličaté rusovlásce ještě uslyšíme.

Článek vyšel v časopise 5+2 na straně 47 ZDE.

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.