Shrnutí prvního sněmovního týdne

27.1. 2020Zuzana Majerová443x

Shrnutí prvního sněmovního týdne v r. 2020 a naší práce ze stránek Trikolóra. ⚪️ 🔴 🔵

Týden sice začíná v pondělí, za zmínku ale stojí už víkendová akce. Konal se první ples hnutí Trikolóra, uspořádali ho členové v Trikolóra Olomoucký kraj. Pracovní týden pak začal tradičně v 8:30 poradou na sekretariátu. Zbytek pondělního dne se nesl ve znamení smutku, když nás opustil pan předseda senátu Kubera. Jeden z nejveselejších politiků, který vždy říkal, to co si myslel a za všech okolností hájil svobodu.

V úterý jsme začali tiskovou konferencí, na které jsme představili naše názory k hlavním sněmovním tématům tohoto týdne: zbraňovou směrnici EU, zrušení ombudsmana a „digitální Palermo“. Tématem implementace evropské zbraňové směrnice jsme se vrátili k prosincovému rozhodnutí soudního dvoru EU, který zamítl českou žalobu. Trikolóra považuje tuto regulaci za zbytečnou a budeme ve sněmovně hledat podporu pro její odmítnutí. Pokud bude směrnice přijata, dostaneme se do paradoxní situace, kdy česká sněmovna přijme zákon, proti které podala žalobu sama česká vláda. Často se totiž stává, že někteří poslanci něco veřejně říkají do médií, ale hlasují úplně opačně a obelhávají tak vlastní voliče. My budeme určitě proti, tak jako i všude říkáme.

Podali jsme návrh zákona na zrušení úřadu ombudsmana. Úřad se z dříve respektované instituce pod vedením Otakara Motejla stal centrem nové levicové politiky. Nejlepším řešením se nám proto zdá namísto volby nového ombudsmana celý úřad zrušit a ušetřit státu stovky milionů. K tématu vystoupila na plénu sněmovny Zuzana Majerová.

„Digitální Palermo“ jsme nazvali náš bod věnující se digitalizaci. Digitalizace je snad nejvděčnější volební heslo posledních let, každý o něm mluví, všichni jsou pro, ale konkrétní nápady chybějí. Proto vznikají absurdní zakázky, jako 400 000 000 Kč za nový e-shop dálničních známek. Vznikají tak nové možnosti státu, jak dohlížet, monitorovat a špehovat své občany. Jasně, všichni řeknete, že jsme proto, aby se opět žilo v jeskyni. Není to tak, jen nechceme, aby se zbytečně nahrazovaly funkční systémy a dopomáhaly ke zneužívání státních peněz (peněz sebraných daňovým poplatníkům).

Ve sněmovně jsme řešili i digitální daň, naše politika je ochrana národního průmyslu a ochrana našich zájmů. Zahraniční internetoví giganti mají mít stejné podmínky jako ti čeští, proto jsme připraveni tento zákon podpořit. Podmínkou však je přijetí našeho pozměňovacího návrhu, chceme, aby o částku vybranou díky digitální dani byla snížena daň fyzických osob.

Ve čtvrtek Václav Klaus interpeloval ministra vnitra Hamáčka, kvůli bezpečnostní situaci ve Středočeském kraji, asi každý zaznamenal ve zprávách informace o vykrádání domů v této oblasti. Proto jsme chtěli vědět, zda má policie dostatek prostředků, lidí či zda přijala nějaké opatření, aby byla tato skupina zlodějů dopadena.

Na programu schůze sněmovny jsme řešili také nový zákon o ČNB nebo horní zákon.

Bráníme normální svět, svobodu a zájmy České republiky každý den. Přidejte se k nám, sdílejte, lajkujte, podpořte hnutí Trikolóra.

Jsem Zuzana Majerová. Byla jsem od roku 2017 do 2021 poslankyně PSP ČR za Olomoucký kraj. S Václavem Klausem mladším jsem v roce 2019 založila politické hnutí občanů TRIKOLORA a po rezignaci Václava Klause mladšího dne 23. 3. 2021 jsem se stala předsedkyní TRIKOLORA. 29. ledna 2022 jsem obhájila post předsedkyně a vedu TRIKOLORU do dalších voleb.
Bráníme právní stát a občanské svobody.
Komentáře