Salámová metoda menšin. Slibovali, jak jim registrované partnerství bude stačit…

1.5. 2021Zuzana Majerová2103x

Otázka manželství pro homosexuály je téma, které teď lidi nezajímá. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně a předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková. „V covidovém roce máme daleko důležitější věci na řešení. Řešíme něco, co lidi nezajímá,“ dodala. V pořadu se střetla se zastánkyní manželství pro všechny, poslankyní za ANO Barborou Kořanovou.

„Myslím si, že každé dítě má mámu a tátu a kdo bude rozhodovat o tom, kdo je rodič jedna a kdo rodič dva,“ zarazila se Majerová nad možným rodným listem dítěte bez jmenovitého uvedení matky a otce. Na otázku, zda bude stejnopohlavní manželství schváleno odpověděla Majerová rezolutně: „Doufám, že ne.“ Návrh novely poslanci po dlouhém jednání a bouřlivých debatách nakonec podpořili. „Bylo to jejich přesvědčení, z části také štěstí,“ uvedla Kořanová s tím, že to považuje za úspěch. 

„Je velmi důležité to řešit, netýká se to jen homosexuálních páru, ale i heterosexuálních párů, kteří to podporují a píšou mi. I covid se těchto párů dotkl, registrované partnerství bylo omezeno,“ míní Kořanová. Mezi sňatkem a registrovaným partnerstvím je velké množství rozdílů, které jsou většinou v neprospěch těch registrovaných. „Jsou věci, které jsou právní a pak jsou věci jako dítě či manželství, na to nevzniká právo, to je dar, vývoj. Již před třemi lety jsme deklarovali a absolutně nemám problém s homosexuální komunitou, mám mezi nimi spoustu přátel. Pokud se to týká práva dědického či něco ohledně zdravotního stavu, o tom jsme všichni schopni se domluvit a jednat, ale nikoliv ve věci manželství či otázce dětí,“ uvedla šéfka Trikolóry. „Jen si vymyslete jiný název,“ dodala. 

S jiným pojmenováním však poslankyně Kořanová nesouhlasí. „To je stejné jako kdybych Zuzaně Majerové Zahradníkové řekla, že je zrzavá, a proto se nemůže brát, ale jenom registrovat,“ pro Majerovou to ale srovnatelné není.  Ve vysílání CNN Prima NEWS zastánkyně tradiční rodiny Majerová také připomněla, že zástupci LGBT komunity před lety hlásili, že jim registrované partnerství bude stačit. Nyní podle ní chtějí ještě víc. „Je to salámová metoda. Kousek za kouskem se pokrokářsky utlačují věci na úkor majority a ve výhodě minority,“ dodala Majerová Zahradníková.

Obě v otázce manželství pro homosexuály zmínily i své děti. Kořanová uvedla, že kdyby za ní její dcera přišla s tím, že je lesba, tak by si nechtěla nechat ujít její svatbu. Majerová Zahradníková, která je matkou dvou chlapců, stejný názor neměla. „Kdyby některý z mých synů přišel, že je homosexuál, tak já bych ho neměla o ráda o nic méně,“ připustila. Pokud by jí však řekl o manželství, tak by mu prý vysvětlila, že tak česká společnost nevznikla.

Článek vyšel na Parlamentních listech ZDE.

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.