Stanovisko Trikolory k vystoupení ministra Beka na sjezdu landsmanšaftu

29.5. 2023Zuzana Majerová93x

Sudetští Němci nejsou naši krajané

Ministr školství Mikuláš Bek se dočkal velké chvály na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu za výroky o vzájemném usmíření a nutnosti na něm dále pracovat.

Ministrovy výroky nesdílíme. Tečku za minulostí česko-německých vztahů, včetně problematiky sudetských Němců, udělala Česko-německá deklarace v roce 1997.

Trikolora neví, jaké usmiřování má ministr Bek na mysli. Sudetští Němci se jako Hitlerova pátá kolona rozhodující mírou podíleli na zničení Československé 1. republiky, která byla ostrůvkem demokracie v moři autoritářských či přímo fašistických režimů. Sudetští Němci se po celý čas okupace podíleli na útlaku českého národa, ostatně vrcholný představitel okupační správy K. H. Frank pocházel z jejich řad. Žádné „usmiřování“ na tom nemůže nic změnit.

Poválečné vysídlení sudetských Němců z území Československé republiky bylo důsledkem jejich nepřátelských postojů vůči českému obyvatelstvu a republice jako celku. Stali se převážně občany Spolkové republiky Německo. Jejich potomci žádnými našimi krajany proto nejsou. Nazývat je tak, je stejným pokusem o přepisování historie, jakého se dopustil Petr Pavel obviněním našich předků z páchání zločinů v době německé okupace.

Trikolora proti takovému žonglování s historickými fakty protestuje a považuje za velmi nevhodné, aby česká vláda udržovala oficiální kontakty se sdružením, jehož cílem byl ještě nedávno návrat majetku odsunutým sudetským Němcům.

Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory
Václav Musílek, předseda KO Trikolora Praha

28. 5. 2023

Jsem Zuzana Majerová. Byla jsem od roku 2017 do 2021 poslankyně PSP ČR za Olomoucký kraj. S Václavem Klausem mladším jsem v roce 2019 založila politické hnutí občanů TRIKOLORA a po rezignaci Václava Klause mladšího dne 23. 3. 2021 jsem se stala předsedkyní TRIKOLORA. 29. ledna 2022 jsem obhájila post předsedkyně a vedu TRIKOLORU do dalších voleb.
Bráníme právní stát a občanské svobody.
Komentáře