Řekněme vládě ne!

21.9. 2022Zuzana Majerová340x

Jestli jste spokojeni s vládou Petra Fialy a s tím, kam se ubírá náš svět, tak to se omlouvám, ale to v žádném případě nejsem váš kandidát.

Ale pokud i Vám – stejně jako mně – připadá, že se svět zbláznil, jestli si i Vy – stejně jako já – myslíte, že válku je potřeba zastavit u jednacího stolu, a ne přiléváním oleje do ohně, jestli i Vám – stejně jako mně – připadá, že se z politiky vytratil zdravý selský rozum, jestli i Vám – stejně jako mně – záleží na tom, v jakém světě budou žít naše děti a vnoučata, pak jsem pro Vás nejspíš ta správná volba a budu opravdu ráda, když mi svěříte svůj hlas. Já na oplátku slibuju, že Vás nezklamu, protože jedno opravdu neumím. Vzdávat se.

S politikou jsem se poprvé vážně setkala v listopadu 1989 jako organizátorka stávkového výboru na Gymnáziu Hejčín v Olomouci. Bylo mi 17 let. A od té doby už jsem politické a společenské dění neopustila. Dříve jsem spíše pracovala pro druhé, posledních pár let už chodím na volební trh s vlastní kůží. Dlouhodobě také pomáhám organizacím pečujícím o naše občany a děti s různými typy postižení, kteří si sami pomoci nemohou.

Studovala jsem dvě vysoké školy, ale diplom nemám. Vždy mi do toho – těsně před cílem – něco vlezlo. V roce 1993 odchod do Kanady, kde jsem pak strávila šest let, v roce 2017 politika. Miluju angličtinu, která se mi stala i profesí. Měla jsem soukromou jazykovou školu, překládala, tlumočila a angličtinu jsem učila rovněž na základní škole. Od roku 2017 jsem byla poslankyní PS PČR. Od října 2021 opět překládám, tlumočím a dál vedu politickou stranu Trikolora.

Už na jaře jsme přišli s jasnými kroky jak ven ze současného ekonomického marasmu. Stručně je zopakuju: opustit šílenou smrtící zelenou politiku GD, elektřinu lidem prodávat doma, plyn nakupovat přímo, ukončit nesmyslné sankce, které škodí víc nám jak Rusku, usilovat o mírové řešení ukrajinské války a snížit daně, především DPH na základní potřeby.

Jsem rodačka z Olomouce, dvaadvacet let šťastně vdaná, máma dvou úžasných synů a hrdá majitelka dvou psů a čtyř kocourů. V současnosti žiju s rodinou v Bukovanech u Olomouce. Kandiduju do Senátu ve volebním obvodu 61, zahrnujícím mimo jiné také moji domovskou obec. Nejsem tedy žádný ‚náhodný kolemjdoucí‘, jak to u některých senátorských adeptů bývá, jsem tu prostě doma.

Chápu, proč lidé Senát nemají rádi, ale bojkotem senátních voleb nezmění vůbec nic. Naopak. Ti druzí, ti, kteří volí strany vládní koalice, k volbám určitě přijdou a znovu budou volit přesně ty, kteří naši zemi vedou od deseti k pěti. Má-li se něco v České republice změnit, musí i do senátních lavic dosednou úplně jiný typ politiků. A já už se na tuhle vládu opravdu nemůžu dívat. Už toho opravdu bylo dost.

Řekněme vládě ne! Právě v těchto volbách k tomu máme první skvělou příležitost.

Zuzana Majerová
Předsedkyně Trikolory

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.