Úryvky z mého proslovu k velkému resetu na setkání v Příčovech

14.8. 2022Zuzana Majerová569x

Digitální zotročení by mohlo podle diskutujících vrátit vývoj společnosti zpět. Na téma tzv. „velkého resetu“ hovořila na zámku Příčovy u Sedlčan i předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.

Vzpomněla na období, kdy byla zrušena vedoucí úloha KSČ. „Dalším pokračováním mělo být odideologizování našeho školství. Mysleli jsme si, že je to velký historický předěl. Dnes, když se vracím k těmto okamžikům zpátky, byl to jeden z ‚velkých resetů‘. Mysleli jsme si, že svobodně nastavujeme pravidla, podle kterých budeme žít a podle kterých se děti budou učit. Uplynulo 33 let a vidíme, jak strašně jsme se mýlili. Vedoucí úlohu KSČ nahradila vedoucí úloha Bruselu,“ popsala s tím, že našim dětem se teď tzv. elity snaží vtloukat do hlavy řadu nových teorií.

Majerová popsala záměry elit: „Jediné, co chtějí, je náš svět přenastavit. Co konkrétního ten ‚velký reset‘ je? Nic nového pod sluncem. Pár hlavounů, kteří si myslí, že všechno vědí lépe, si usmysleli, že svět má tancovat, jak oni pískají. Prakticky vždycky dojde na pořekadlo, že cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.“ Zdůraznila, že děti vždy ve škole učila, že kromě memorování znalostí, je umět si dávat věci do souvislostí.

Zdůraznila, že je důležité si dát do souvislostí všechny ty „velké resety“ z historie a jak to s nimi dopadlo. „Ve jménu veřejného blaha tekly potoky krve,“ připomínala. Zmínila i „soudruhy“, kteří to mysleli dobře a zůstali za nimi miliony mrtvých. Lidé jsou ale nepoučitelní a pyšné osobní představy jednotlivců nám všem i teď určují, jak bychom měli žít. „V čem je největší nebezpečí? Když to nejde po dobrém, zkusí to vždy po zlém. Dělají to tak všechny totalitní režimy, dělají to tak všichni samozvaní spasitelé lidstva. Vymývají lidem mozky. My jsme zářným příkladem mediokracie. Nejohroženější částí populace jsou děti – a právě na ně se zaměřují nejvíc,“ varuje.

Doba se mění, ale podstata zůstává. „O udržitelnosti kážou miliardáři, kteří se do Davosu slétají tryskáči; u nás rozhodují neziskovky, kterým překáží svobodná diskuse. Schytávají to děti, které jsou první na ráně. Tohle jsem dnes jako máma a jako učitelka chtěla připomenout. Jestli je něco nejdůležitějšího, proč tady všichni jsme, tak je to kvůli našim dětem. Kvůli nim musíme dělat maximum pro to, aby děti nezdědily svět, který může být daleko více zkažený, než ten, ze kterého jsme si v 89 mysleli, že svobodně vycházíme vstříc dobrým zítřkům,“ popisovala Majerová. „Nechte naše děti na pokoji!“ vzkázala.

V rámci diskusního panelu zazněla výzva kupovat knihy z nezávislých nakladatelství. Internet totiž mohou zablokovat, weby smazat. Knihy by museli pálit…

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.