Jsme otevřeni smysluplné spolupráci

29.9. 2022Zuzana Majerová360x

Do letošních voleb jste v Praze šli s SPD, PES a nezávislými pro Prahu, jak zpětně spolupráci hodnotíte?
Pražskou spolupráci mezi SPD, Trikolorou a dalšími subjekty podobného směřování hodnotím mimořádně dobře, protože přinesla kýžený výsledek. Společnými silami jsme pronikli jak na velkou pražskou radnici, tak do zastupitelstev deseti městských částí. Pro SPD i Trikoloru je to první pražský komunální úspěch. A ta čísla mohla být ještě vyšší, kdyby pár dalších lidí mělo rozum a nedrobili občanské a vlastenecké hlasy nasazením několika dalších kandidátek, které neuspěly. Společně jsme mohli směřovat až k deseti procentům.

Chystáte se v podobném složení pokračovat i v dalších volbách?
Nepředbíhejme. Trikolora si výsledky komunálních voleb – včetně těch pražských – nepochybně vyhodnotí a stejně budou určitě postupovat naši kolegové z SPD. Ale asi neřeknu nic neočekávaného, když za Trikoloru už teď odpovím, že jsme jednání o další spolupráci otevřeni a pokračujeme v nich.

Volby skončily tak, že si téměř každé politické uskupení najde svůj úspěch, jak to vidíte vy?
To není nic překvapivého, tak to chodí po každých komunálních volbách, že si strany vyberou kritérium, které je pro ně nejvýhodnější a vyhlásí se buď za vítěze nebo skoro vítěze. Důležitější jsou trendy.

Šlo o referendum Fialovy vlády?
V jistém smyslu určitě ano. Odpůrci Fialovy vlády asi byli natěšení na větší porážku vládních stran, ale nic to nemění na faktu, že všechny vládní strany co do celkového počtu mandátů utrpěly velké ztráty, zatímco strany opoziční vykazují jejich nárůst. Trend je tedy naprosto jasný.

Co se vstupem vaší koalice na magistrát hlavního města změní?
V tuhle chvíli nic zásadního, protože Praha prostě volí jinak než zbytek republiky a síly, které ji dlouhodobě ovládají, se i po těchto volbách jen trochu přeskupí. Jedna podstatná změnu tu ale je. Jsme ve hře a můžeme pomoci ovlivňovat dění pro občany města.

I přesto, že nejste z Prahy, jak hodnotíte uplynulé čtyři roky vedení pražského magistrátu?
Ano, jsem sice z Olomouce, ale jako poslankyně a teď i jako předsedkyně Trikolory v Praze hodně pobývám, takže mohu hodnotit skoro jako někdo, kdo v Praze bydlí. Ostatně mám tu pronajatý byt. Hodnotím ty čtyři roky vyloženě negativně. Dopravní zmatky, investiční zmatky, kriminální zmatky okolo Dopravního podniku, podpora pochybných ideologických projektů, a namísto řešení skutečných problémů amatérské fušování do zahraniční politiky České republiky. Coby bývalý pedagog dávám Hřibovu vedení Prahy čtyři minus.

Jsem Zuzana Majerová. Byla jsem od roku 2017 do 2021 poslankyně PSP ČR za Olomoucký kraj. S Václavem Klausem mladším jsem v roce 2019 založila politické hnutí občanů TRIKOLORA a po rezignaci Václava Klause mladšího dne 23. 3. 2021 jsem se stala předsedkyní TRIKOLORA. 29. ledna 2022 jsem obhájila post předsedkyně a vedu TRIKOLORU do dalších voleb.
Bráníme právní stát a občanské svobody.
Komentáře