I Česká televize dává prostor pouze věrozvěstům farmaceutické lobby. Říkají si odborníci a kasírují neskutečné peníze

30.6. 2021Zuzana Majerová1733x

Některým „odborníkům“ se v televizním zpravodajství a na prvních stránkách novin tak zalíbilo, že budou veřejnost strašit a otravovat přestřelenými opatřeními až do nekonečna. Tak vidí Zuzana Majerová Zahradníková, lídryně kandidátky Trikolóra Svobodní Soukromníci, nejnovější vlnu poplachu kolem „varianty delta“ a dalších hrozících mutací koronaviru. Domnívá se také, že máme co dělat se zájmy farmaceutické lobby schovávající se za úctyhodnost vědy.

S jakými pocity jste sledovala tragédii s řáděním tornáda na Moravě, ke které se vždy hrdě hlásíte?  

Pro to snad ani neexistují slova. Nejstrašnější je ten pocit bezmoci. Příroda zase jednou ukázala, kdo je tady pánem. 

Co říkáte na to, jak dokázala na tragédii reagovat společnost, jak se lidé dokázali semknout a v krátké době pokořili snad všechny rekordy veřejných sbírek?  

Jsem na naše lidi pyšná. Právě v takovýchto chvílích se ukazuje, jaké je naše skutečné národní jádro. Všem za to patří poděkování. A sluší se také poděkovat i těm, kteří přispěchali na pomoc z okolních zemí.   

Vaše strana se rozhodla kvůli katastrofálnímu tornádu na Moravě přerušit předvolební kampaň. Proč jste se k tomuto kroku rozhodli?  

Ano, okamžitě jsme přerušili naši kampaň. Přišlo nám hloupé běhat po ulicích a vykřikovat, že zrovna my jsme ti nejlepší, zatímco na jihu Moravy lidé řeší, že přišli o majetek i střechu nad hlavou.

Jak probíhala vaše „výpomoc“ jižní Moravě? 

Nerada o tom mluvím, protože to neděláme na efekt, ale z obyčejné potřeby prostě pomoct. Nejsměšnější jsou ti politici, kteří se tam hnedle vypraví, ale hlavně si doma nezapomenou fotoaparát. Mnoho našich členů pomáhá finančně, materiálně i logisticky.

Nemáte obavy, že tragédie bude zneužita ze strany vlády ke korumpování voličů nebo k předvolebnímu populismu? Trochu bizarní víkendová návštěva Andreje Babiše a Aleny Schillerové v postižených oblastech tomu trochu nasvědčovala… 

Ano, takovou obavu mám, neboť Babiše a jeho ministry dobře znám. Na druhou stranu bych ale byla vůči Andreji Babišovi i Aleně Schillerové mnohem shovívavější, tedy alespoň co se týče jejich návštěvy na postižených místech. Tak to přece chodí na celém světě, že vrcholní politici místa zkázy navštěvují osobně. Kdyby tam nezajeli, snesla by se na jejich hlavy pro změnu kritika, že jsou lhostejní k neštěstí druhých. 

V poslední době bohužel neřešíme jenom tento problém, ze strany některých expertů se opět ozývají varování z dalšího rozšíření pandemie, zejména zavlečení mutace „delta“. Vnímáte to jako hrozbu, nebo něco může být pravdy i na tom, co se ozývá z řad některých občanů, že se jedná o přeceňované nebezpečí, které může mít skryté zájmy? 

Některým „odborníkům“ se v televizním zpravodajství a na prvních stránkách novin tak zalíbilo, že budou veřejnost strašit a otravovat přestřelenými opatřeními až do nekonečna. Považuji za zločin, že naše média – a Česká televize na prvním místě – dávají slovo pouze těmto věrozvěstům farmaceutické lobby.  

Že za to tito „odborníci“ kasírují neskutečné peníze, už ale veřejnosti nepovědí. To je, panečku, prostor pro novinářskou investigaci! Zvedne někdo tuhle rukavici? Náš přístup je jiný. Říkáme, že ohrožené je potřeba chránit, že nemocné je potřeba léčit a že ostatní je třeba nechat normálně žít.

Mimochodem, ze sociálních sítí to vypadalo, že jste se vyrazila podívat na zápas české fotbalové reprezentace do Budapešti. Jak na vás tamní atmosféra zapůsobila?  

Bohužel ne. Tahle zdání vytvářejí sociální sítě. Zavěsíte na svůj profil budapešťskou fotbalovou fotku s gratulací našim skvělým chlapcům, a Facebook z toho automaticky vygeneruje, že jste v Budapešti. Těm, co tam byli, ale trochu závidím. Ta atmosféra musela být fantastická. Takovou vzpruhu jsme právě v těchto dnech potřebovali. 

Proč podle vás má Viktor Orbán navzdory domácím úspěchům v Bruselu tak problematickou pozici? 

Protože unijním elitám otevřeně říká nepříjemné pravdy. Nedávno přednesl skvělý projev, který Evropské unii nastavuje zrcadlo. Kousíček z něj odcituji, protože to vidím úplně stejně: „Měli bychom mít dostatek intelektuální a politické odvahy připustit, že doba se změnila. Před třiceti lety jsme věřili, že Evropa je naší budoucností, ale dnes již vidíme, že naopak my jsme budoucností Evropy. Mějme odvahu být demokraty a bojovníky za svobodu také v Bruselu, protože to je jediný způsob, který může vést k nové evropské renesanci.“

 Rozhovor vyšel v Parlamentních listech ZDE.

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.